نیروی ادیک

« کارل فون رایشن باخ » مخترع پارافین و محصولات جانبی بنزین، ‌‌‌در سال ۱۸۵۸ نیرویی کیهانی را کشف کرد. او اعتقاد داشت این جریان انرژی در همه چیز و در همه ‌جا حضور دارد. وی برای اثبات ادعایش به هزاران آزمایش و تحقیق در مورد ویژگی‌ های این نیروی در طبیعت دست زد.
‌‌‌او مدعی بود که این نیروی کیهانی از ستاره‌ ای به ستاره دیگر تشعشع دارد و در آهن ‌رباها، کریستال‌ ها، حیوانات، گیاهان و در کل در همه موجودات زنده و اجسام قابل مشاهده است. او نام این جریان انرژی را نیروی ادیک گذاشت و به اختصار آن‌را اُد(od)نامید. ریشه od یا odic از نام خدایان افسانه ‌های شمالی odin یا wodan گرفته شده و معنای آن نیرویی است که در هر چیزی نفوذ می ‌کند.
‌‌‌در زبان تبتی، نور را با دو نام saugs و od می‌ شناسند. اگر چه مشخص نیست که باخ این نام‌ گذاری را براساس زبان تبتی انجام داده باشد اما این نزدیکی و تقارنِ بیان جالبی است که odin و wodan هم ریشه ‌هایی در زبان تبتی دارند.
‌‌‌کشف نیروی ادیک توسط باخ تقریباً اتفاقی بود. روزی به ‌طور تصادفی خانمی به باخ گفته بود شخصی را می‌ شناسد که می‌ تواند رنگ ‌های عجیبی را در یک اتاق تاریک از دو سر یک آهن‌ ربا ببیند. باخ به این موضوع علاقمند شد و دست به آزمایش زد.
‌‌‌اولین یافته‌ های باخ در مورد نیروی ادیک مربوط به سال ۱۸۴۵ می‌ شود. در آن سال انجمن علوم، نظریات و تئوری‌ های وی را در زمینه نیروی اُدیک پذیرفتند. اما با گذشت مدت زمان کوتاهی، انجمن بی‌ هیچ دلیل خاصی به مخالفت با وی پرداختند و نظریات وی را رد کردند. ولی باخ حدود ۲۰ سال به کار تحقیق و بررسی در زمینه نیروی ادیک پرداخت و صدها آزمایش روی صدها نفر انجام داد. او سرانجام در سال ۱۸۶۹ دیده از جهان فرو بست.
سایر منابع نیروی ادیک
‌‌‌باخ اعتقاد داشت نیروی ادیک از لب، دستان و پیشانی انسان جاری می‌ شود، با گرسنگی، تقلیل و با خوردن غذا افزایش می‌ یابد. این نیرو قابل هدایت و کنترل شدن از راه دور است و در اثر تماس شارژ و دشارژ می‌ گردد.
‌‌‌بدن انسان و حیوانات منبعی قوی از نیروی ادیک هستند. باخ متوجه شد زمانی که شخصی در یک اتاق کاملاً تاریک قرار داشته باشد، نوری خاکستری رنگ در اطراف بدن وی قابل مشاهده است که در قسمت سر‌ و‌ پاهای وی درخشان‌ تر است.
‌‌‌نور خورشید و ماه هم منابعی قوی از نیروی ادیک هستند و در اشعه خورشید و نور ماه این نیرو وجود دارد. باخ متوجه شد نور خورشید پلاریته آبی و قرمز نیروی ادیک را داراست و نور ماه، بیشتر پلاریته قرمز آن‌ را دارد.

ویژگی ‌های مهم نیروی اُدیک
‌‌‌باخ در طی آزمایشاتش متوجه شد انرژی اُد در هوای آزاد، همیشه از سمت زمین به سمت آسمان حرکت می‌ کند یعنی حرکتش رو به بالاست. هم‌ چنین این نیرو از هرگونه عایق‌ بندی و ایزولاسیونی عبور می ‌کند. نیروی ادیک مغناطیسی است که از جسم فیزیکی ‌مان جریان می‌ یابد و با مغناطیس سایر افراد ترکیب و یا جذب آنها می‌ شود.
نیروی ادیک دارای دو پلاریته مثبت و منفی است یعنی یکی قطب مثبت که از خود نور قرمز رنگ و دیگری قطب منفی که نور آبی رنگ از خود ساطع می‌ کند. یکی از ویژگی ‌های مهم نیروی ادیک این است که دو قطب آن یکدیگر را جذب نمی‌ کنند مانند یک آهن ‌ربای نعلی شکل که در نقطه میانی، دوقطب یکدیگر را جذب نمی‌ کنند.
‌‌‌یکی دیگر از ویژگی‌ های نیروی ادیک خاصیت رسانایی آن است. انرژی ادیک از همه چیز عبور می‌ کند. باخ آزمایشات بسیاری برای تعیین سرعت عبور آن از یک سیم انجام داد البته نتوانست سرعت دقیق را تعیین کند ولی مقدار آن را تقریباً معادل یک متر در ثانیه تخمین زد.
‌‌‌هم چنین باخ توانست به ویژگی روان ‌جنبشی (سایکوکینه‌ سیس) نیروی ادیک نیز پی ببرد. او طی آزمایشاتی از عده ‌ای داوطلب خواست تا با‌ به‌ کارگیری نیروی حیاتی خود، میزی را به حرکت درآورند.
‌‌‌در این آزمایشات افراد شرکت‌ کننده، دور یک میز می‌ نشستند و آن را با دستانشان لمس می ‌کردند. در بعضی از جلسات، میز شروع به حرکت ‌می ‌کرد. برخی اوقات حرکات آهسته و گاهی آنقدر سریع بود که شرکت کنندگان را دچار ‌ترس می‌ کرد. برخی از افراد به این نتیجه رسیدند که حرکت میز به علت حضور و دخالت ارواح رخ می‌ داده است ولی باخ با نظر آنها مخالف بود. او آزمایشات بسیاری روی پدیده روان‌ جنبشی انجام داد و معتقد بود افرادی که با میز در تماس بودند، آن را با تمرکز نیروی ادیک خود به حرکت درمی ‌آوردند. او آزمایش ‌های زیادی با کمک افراد حساس در تاریکی کامل انجام داد و دریافت زمانی که نیروی زیادی به میز انتقال داده شود، کره یا ستونی نورانی بزرگ، بالای میز قابل مشاهده است که حضور نیروی  ادیک را به اثبات می ‌رساند و میز توسط همین نیرو به حرکت درمی ‌آمده است.
‌‌‌نیروی ادیک و افراد حساس
‌‌‌باخ متوجه شد برخی افراد ویژگی‌ های خاصی دارند و می ‌توانند انرژی اُدیک را بهتر از سایرین درک و مشاهده کنند. او به این افراد اصطلاحاً «افراد حساس» می‌ گفت. افراد حساس می‌ توانند تشعشعات مغناطیسی قطب‌ های آهن‌ ربا را در یک اتاق کاملاً تاریک ببینند. آنها در یک سر آهن‌ ربا رنگ قرمز و در سر دیگر رنگ آبی را مشاهده می‌ کنند. افراد حساس  با هم تفاوت دارند و در سطوح مختلف و با قابلیت ‌های متفاوتی هستند.
‌‌‌باخ به روش ‌های متفاوتی میزان حساسیت افراد مختلف را مورد سنجش قرار داد. او یک پرسشنامه استاندارد برای سنجش حساسیت افراد تعریف کرد و جهت سنجش حساسیت افراد، از آن استفاده نمود.
‌‌‌یکی از ساده ‌ترین روش‌ های سنجش حساسیت استفاده از دست راست یا انگشت اشاره شخص بود که از نظر باخ خود یکی از قوی ‌ترین منابع انرژی ادیک است. شخص مورد آزمایش دست چپ خود را باز کرده و شخص دیگری انگشت اشاره دست راستش را از نوک انگشتان تا کف دست شخص مورد آزمایش عبور می‌ دهد. ( لازم نیست دست شخص لمس شود) حرکت دست می بایست نه زیاد تند باشد و نه زیاد کُند. در صورتی که فرد آزمایش شونده فردی حساس باشد، احساس خوشایند نسبتاً قوی را حس می‌ کند، در غیر این صورت هیچ چیزی احساس نمی‌ کند. در صورتی که شخص آزمایش شونده دست راست خود را جهت آزمایش باز کند، با عبور دست فرد آزمایش ‌کننده احساس ناخوشایندی در وی به وجود خواهد آمد. با این کار می ‌توان صحت آزمایش را متوجه شد. هر چقدر فرد حساس‌ تر باشد احساساتش نسبت به نیرو قوی ‌تر خواهد بود. ‌‌‌باخ متوجه شد به طور میانگین خانم ‌ها در درک نیروی ادیک حساس ‌تر از آقایان هستند.
مشاهده نیروی اُدیک
‌‌‌باخ متوجه شده بود تشعشعات نورانی ادیک تحت شرایط تاریکی و توسط افراد حساس قابل مشاهده است. انرژی اُدیک را می‌ توان در یک اتاق تاریک مشاهده کرد. اتاق باید کاملاً تاریک باشد و راه نفوذ هر نوری از طریق درب و یا پنجره‌ ها گرفته شود. بهتر است اتاق بدون پنجره و با درب عایق نسبت به نور طراحی شود. بسته به حساسیت افراد، شخص باید برای مشاهده انرژی ادیک مدت زمانی را در اتاق تاریک بگذراند.
‌‌‌برخی افراد در عرض یک تا دو ساعت و برخی دیگر  در عرض سه تا چهار ساعت نشستن در اتاق می ‌توانند نیروی ادیک را مشاهده نمایند. افراد خیلی حساس که تعداد آنها بسیار کم است، در عرض ده دقیقه می‌ توانند نیروی ادیک را ببینند. برای مشاهده نیروی ادیک در اتاق باید از یک منبع قوی، مثل یک آهن‌ ربای قوی استفاده نمود و آن را در نقطه‌ ای از اتاق قرار داد. البته می ‌توان از منابع دیگری مثل کریستال‌ ها، گیاهان ( گل‌های تازه )، سلف‌ های الکتریکی، القاء کننده‌ های جریان الکتریسیته و … نیز استفاده کرد. افراد با توجه به میزان حساسیت‌ شان نیروی ادیک را در اتاق تاریک تشخیص می‌ دهند. گروهی تنها تشعشعات نورانی آبی رنگ یا قرمز رنگ را مشاهده می‌ کنند. برخی افراد تابش ‌های نیروی ادیک را هم می‌ توانند ببیند. آنها در دو سر آهن ‌ربا چیزی شبیه به شعله یک شمع می ‌بیند که در یک سر قرمز یا زرد مایل به قرمز و در سر دیگر آبی رنگ است.
‌‌‌مثلاً یک آهن ‌ربای تخت را در نظر بگیرید، اگر شخصی در فاصله مناسبی از آهن ‌ربا قرار داشته باشد می‌ تواند در دوسر آهن‌ ربا   تشعشعات را که در ابتدا افقی و سپس عمودی هستند مشاهده کند.  ‌‌‌باخ انواع مشاهدات افراد را از نیروی ادیک دسته‌ بندی نمود و برای هر گروه نامی انتخاب کرد.

آزمایش باخ روی کریستال‌ ها
‌‌‌باخ دریافت کریستال ‌ها هم نیروی عجیب مشابهی از خود ساطع می‌ کنند. وی با آزمایش‌ های بیشتری این نیرو را در سلف ‌های مغناطیسی، جریان الکتریسیته، نور خورشید، نورماه عکس‌العمل‌ های شیمیایی، گرما، اصطحکاک، صوت و …مشاهده کرد.
‌‌‌اولین آزمایش باخ بر روی کریستال ‌ها مربوط به ماه مه سال ۱۸۴۴ می ‌شود. او متوجه شد زمانی که فردی حساس دست چپ خود را بالای کریستال قرار دهد می ‌تواند نیرویی که از آن خارج می ‌شود، حس کند. باخ در اولین آزمایش خود بر روی کریستال‌ ها خانمی به نام «آنجلیکا استرمان» را در یک اتاقی کاملاً تاریک مورد آزمایش قرار داد. آنجلیکا می ‌بایست با کمک تشعشعات آبی رنگ کریستال، مکان آن را در اتاق متوجه شود و آن‌ را بیابد.
‌‌‌باخ در آزمایش دیگری، کریستالی را به‌ صورت وارونه قرار داد و خانم استرمان نور زرد مایل به قرمزی را در بالای آن مشاهده نمود. او تنها به این آزمایش اکتفا نکرد و صدها آزمایش دیگر با افراد حساس دیگری انجام داد که در همه آن‌ ها به نتایج مشابهی دست یافت.
‌‌‌پژوهشگران تشابهات بسیاری بین دیدگاه ویلهم رایش در مورد ارگن  به عنوان انرژی حیاتی و نظریه نیروی ادیک رایشن باخ یافته ‌اند. آنچه که در انواع کشفیات دانشمندان حایز اهمیت است، این است که با وجود تعدد و گوناگونی نام ‌هایی که به انرژی حیاتی اطلاق می ‌گردد، ماهیت و ویژگی‌ ها و شاخصه‌ های آن در میان پژوهشگران و محققان در طول تاریخ کمابیش مشابه و گاه یکسان بوده است و تفاوت‌ های کشف آنها صرفاً به انواع تجلیات و ویژگی ‌های این انرژی بر‌می‌ گردد که هر کدام از کاشفین به تعدادی از آن ها دست‌ یافته ‌اند. اما دلیل این تشابهات همانا ریشه داشتن همه آنها در سرچشمه خلقت، انرژی مادر است.


You might also like More from author

Leave A Reply

Your email address will not be published.