ناسا: ما می توانیم خورشید بخوریم!

 

ناسا: ما می توانیم خورشید بخوریم!

تمرین باستانی خورشیدخواری به همراه فعالیت جانبی آن مانند پابرهنه راه رفتن می تواند در فعال شدن مغز موثر باشد و در آشکارسازی پتانسیل های فردی مفید واقع شود. این تمرین که در بسیاری از فرهنگ های قدیمی وجود داشته است، در حالت ساده از خیره شدن به خورشید در صبحگاه و غروب و افزایش این خیرگی تشکیل شده است.

عنوان بحث ممکن است باعث ایجاد نوعی احساس تدافعی در شما شده باشد اما بهتر است مثل بقیه چیزها در زندگی ابتدا اطلاعات موجود را پیدا کنیم و سپس سعی کنیم معنای حقیقی را از آنها اکتشاف نمائیم. بگذارید روی تمرینی باستانی با عنوان “خیره شدن به آفتاب” تمرکز کنیم که در سراسر دنیا و در بسیاری از فرهنگ ها و ادیان انجام می شده است. خیره شدن به آفتاب یا هنر خورشید خواری خیلی شبیه به چیزی است که از اسمش پیداست. این تمرین در حالت ساده شامل خیره شدن به آفتاب در دوره های زمانی خاصی (زمانی که تابش اشعه UV خورشید کمترین میزان خودش را دارد) است. ادعا شده است که این تمرین یکی از برجسته ترین و سودمندترین فعالیت های در دسترس برای ما انسانهاست.
اینگونه ذکر شده است که تمرین خورشیدخواری می تواند به اجرا کننده اش توانایی های فوق بشری ببخشد. این توانایی ها شامل قدرت های روانی (psychic abilities)، حضور زایی (telekinesis)، تصورزایی (speculative abilities) و حتی قابلیت پرواز جسم می شوند!
در ابتدا تمرین با مدت زمان کوتاه آغاز می شود و به تدریج بازه زمانی آن بیشتر می شود. تمرین کننده یا خورشیدخوار در آغاز تنها به مدت ده ثانیه در صبح یا غروب یا هر دوی آنها به خورشید خیره می شود. شخص در حال انجام تمرین به صورت پابرهنه روی زمین (که می تواند شن، خاک یا گل) می ایستد. به تدریج مدت زمان تمرین هربار ده ثانیه افزایش پیدا می کند و چشم به نور و گرمای خورشید عادت می کند. تمرین تا زمانی ادامه پیدا می کند که فرد بتواند به مدت ۴۵ دقیقه بدون مشکل و پلک زدن زیاد به خورشید خیره شود. در این زمان فرد باید هر روز پابرهنه مقداری راه برود تا انرژی ای که از خورشید گرفته است را به زمین بدهد.
پیاده راه رفتن باعث تحریک غدد و بخش های خاصی از مغز می شود و این موضوع حالت معنوی خاصی را در فرد به وجود می آورد و او را با بیشترین میزان پتانسیل اش بیدار می کند. یکی از غددی که توسط این پروسه بسیار فعال می شود، غده صنوبری (pineal gland) است که از آن به عنوان چشم سوم هم یاد می شود.
ناسا این تمرین و اثرات اعجاب انگیز آن را به نام هیرا ریتن مانک (Hira Raten Maken) مستند کرده است؛ هیرا کسی است که در توسعه این ایده و باخبر کردن مردم از اثرات آن پیشرو بوده و از جمله منادیان آن به شمار می رود. بر اساس یافته های ناسا، این تمرین برای هیرا پایندگی بسیار و سلامت کامل به همراه داشته است.
او از منابع انرژی بیرونی مانند غذا بی نیاز است؛ به عبارتی دیگر این تمرین به او سطحی از انرژی بالا داده است که نیازی به انرژی های بیرونی ندارد. تمرین خورشیدخواری به صورت کلی باعث شارژ شدن مغز در نهایت توانایی آن می شود به گونه ای که شخص به روشنایی و الهام خو می گیرد و البته بی شباهت به خورشید هم نیست.
اما برخی چیزها در مورد این تمرین ممکن است ظاهری دوگانه داشته باشند؛ به عبارتی دیگر تمرین تناقض هایی را به شما نشان می دهد که طبیعت به وجود می آورد؛ با الهام گرفتن از طبیعت و مشاهده آن می توان برداشت هایی متفاوت داشت. در مورد خورشید، انرژی بسیار خورشید می تواند پوست شما را بسوزاند و شما را کاملا کور کند، ولی همچنین می تواند از سوی دیگر شما را مشتاق نور کند و منشا انرژی شود. از یک سو خورشید به شما نشان می دهد که کیستید و از سوی دیگر به شما نمایان می سازد که چه کسی می توانید بشوید (با انرژی بسیاری که از آن زندگی به وجود می آید).
معنوی ترین بخش تمرین (و البته هدف از این مقاله) این است که ما در هر لحظه از زندگی مان توانایی انتخاب داریم. می توانیم مانند خورشید بعد از ظهر بتابیم و به صورتی خستگی ناپذیر به همه انرژی بدهیم. از سویی دیگر هم می توانیم مانند خورشید صبحگاه خواستنی باشیم و آرام و مشتاق نور و با متانت.
در انتها به یاد داشته باشیم که مهمترین واقعیت در مورد این تمرین این است که خورشید بعد از ظهر، خورشید صبحگاه و خورشید ظهر همگی یکی هستند و چندگانگی باطل است.

ترجمه توسط گروه اسرار ماورا
منبع:
http://thespiritscience.net/…/the-art-of-sun-gazing-n

You might also like More from author

Leave A Reply

Your email address will not be published.