معرفی روش فالون دافا

فالون دافا (یا فالون گونگ ) یک روش پالایش و پرورش بدن و ذهن است که در سال ۱۹۹۲ توسط لی هُنگجی در کشور چین به عموم معرفی شد. اساس این روش پنج سری تمرین و آموزش‌هایی بر پایه‌ی سه اصل «حقیقت- نیک‌خواهی- بردباری» است.

اصول روش فالون دافا در دو کتاب «فالون گونگ» و «جوآن فالون» توسط استاد لی هنگجی به تفصیل بیان شده و به بیش از ۳۰ زبان مختلف از جمله زبان فارسی ترجمه شده است. کتاب «فالون‌گونگ» ضمن آشنایی مقدماتی با این روش، به تشریح تمرین‌های آن می‌پردازد.

کتاب «جوآن فالون» که کتاب اصلی این روش محسوب می‌شود به بررسی تشریح حقایق جهان، ماده، بُعدها و سرچشمه، منشأ و تکامل زندگی انسان می‌پردازد و بسیاری از اسرار و مسائل مبهم و غیرقابل درک را به شیوه‌ای قانع کننده و روشن توضیح می‌دهد.

روش فالون دافا شامل پنج سری حرکات فیزیکی ساده، زیبا و آرام‌بخش می‌باشد. انجام این تمرین‌ها یک مکانیزم قدرتمند را در بدن به‌وجود می‌آورد که سیستم چرخش انرژی را در بدن تنطیم و باعث بهبود سلامت و پالایش جسم می‌شود. این تمرین‌ها در هر محیط و شرایطی قابل انجام است. آن‌ها شامل چهار سری تمرین ایستاده و یک تمرین مدیتیشن به‌صورت نشسته هستند.

انجام تمرین‌ها و رعایت آموزش‌های این روش، به شخص کمک می‌کند تا در جهت رسیدن به سلامت جسم، پاکی ذهن و جذب شدن در سرشت گیتی، حقیقت- نیک‌خواهی- بردباری و درنهایت، بازگشت به فطرت پاک خود گام بردارد.

در ابتدای معرفی فالون دافا در کشور چین، بسیاری از مردم آن‌را نوعی از ورزش‌های معمول چینی با خاصیت خارق‌العاده در سلامت و تندرستی می‌دانستند. اما بعدها کم کم به این نتیجه رسیدند که فالون دافا تنها پنج حرکت ساده و ورزش نیست، بلکه جوهر حقیقی آن، آموزش مردم بر پایه‌ی سه اصل «حقیقت- نیک‌خواهی- بردباری»، برای بهتر شدن است.

با مشاهده‌ی آثار خارق‌العاده‌ی فالون دافا، در مدت کمی بسیاری از افراد به این روش علاقمند شدند. به‌طوری که پس از گذشت حدود هفت سال پس از معرفی آن، نزدیک به یکصد میلیون نفر جذب آن شدند.

روش فالون دافا محدود به هیچ گروه سنی، کشور، ملیت و مذهب خاصی نیست و کلیه افراد علاقمند می‌‌توانند این روش را فرا بگیرند.

کلیه فعالیت‌های مربوط به فالون دافا، شامل آموزش این روش، رایگان می‌باشد.

آموزش‌های استاد لی هنگجی شامل دو بخش اصلی است:

آموزش«فا» که ‌شامل اصول و قوانین راهنمای تزکیه و رشد شخصیت معنوی ‌تمرین‌کنندگان برمبنای «حقیقت و راستی»، «شفقت و مهر‌ورزی»، «صبر و خویشتن‌داری» است.

آموزش تمرین شامل تمرینات فیزیکی ساده‌ای که انجام مـداوم آن‌ها تأثیر بسـیار عمیقی در رهــایی از بیماری‌ها، حفظ سلامتی و آرامـش ذهـن تمرین‌کننده برای پیشبرد عمل تزکیه دارد.

آموزش فـالون‌ دافا در کتاب‌های «فالون ‌گونگ» و «جوآن ‌فالون» توسط معلم بیان گردیده است. این دو کتاب به زبان ‌فارسی نیز ترجمه شده است.

منبع: وب‌گاه رسمی فارسی فالون دافا

Leave A Reply

Your email address will not be published.